CSMS Iasi – CF Braila 1-2

La-omul-sarac-nici-boii-nu-trag

UPDATE

„Am invins si la Iasi – BRAVO BAIETI!”

Azi, 30 noiembrie 2013, echipa fanion a Brailei obtine o victorie deosebita in Copou, luandu-si revansa fata de meciul tur, in care chiar daca a jucat mai bine a pierdut cu 1-3.

Pe langa victoria prin care atingem borna de 14 puncte in acest sezon de Liga a II-a, am marcat si in dreptul statisticii prinvind meciurile directe cu echipa din Iasi – am disputat 4 partide, 2 victorii bifam noi, 2 CSMS Iasi, golaverajul fiind favorabil echipei din Copou – 5-8.

Au marcat pentru noi Emmanuel N’Digwe in minutul 11 si Robert Neagoe, din penalty, in minutul 80!

Alin Panzaru a aliniat urmatoarea formatie de start:

Comănescu – Spiridon, Ignat, L. Ivan, Necoară – Ochia – Bosoi, R. Neagoe, Frunză (cpt.), M. Dima – Ndigwe

Felicitari echipei si speram ca din retur sa continuam seria de victorii!

_____________________________________________________________________________________

CSMS Iasi – club infiintat in 2010 sub denumirea de ACSMU Politehnica Iași a evoluat inca de la inceput in Liga a II-a, iar dupa numai 2 sezoane a promovat in prima liga. Aventura in Liga I nu a tinut mult, dupa un singur sezon a revenit „printre noi”!

ISTORIA CONFRUNTARILOR

Liga 2, Etapa 6   – 24.09.2011 CF Braila – CSMS Iasi 2-1

Liga 2, Etapa 21 – 13.04.2012  CSMS Iasi – CF Braila 3-0

Liga 2, Etapa 3   – 18.09.2013 CF Braila – CSMS Iasi 1-3

Astfel bilantul este urmatorul: 3 partide dintre care am castigat una singura, golaverajul fiind 3-7. Din pacate statistica nu este de partea noastra, insa speram sa obtinem puncte intr-o deplasare care se anunta extrem de dificila.